Počítače, notebooky a tablety

how to make essay about writing https://freeessaywriter.org/ how to write cover letter journalism
how to write an essay steps paperhelp how to write jokes
how to write an article fce cambridge https://www.paperhelp.nyc/ how to write motivation letter for university bachelor

Pri výbere výpočtovej, ale aj kancelárskej techniky, je potrebné, aby ste vždy zvážili predovšetkým účel použitia a cenu. Ak sa vám podarí nájsť medzi účelom a cenou vhodný kompromis, tak ste si dobre vybrali. A dobrý výber je pre vašu spokojnosť nesmierne dôležitý.

Pri počítačoch budú mať iný výkon a použité komponenty počítače na bežné používanie doma aj v práci (kancelárske programy, surfovanie po internete, prehliadanie fotografií, prehrávanie filmov, hranie jednoduchých hier), iný výkon a použité komponenty budú mať multimediálne počítače, ktoré si okrem toho dokážu dobre a rýchlo poradiť aj s prácou s grafikou a zvládnu aj väčšinu bežných hier, s výnimkou tých najnáročnejších, iný výkon a použité komponenty budú mať najvýkonnejšie počítače určené na hranie najnovších hier, ktoré kladú vysoké nároky na grafiku, operačnú pamäť, ale aj chladenie (ich alternatívou môžu byť herné konzoly PlayStation, Xbox, alebo Nintendo) a iný výkon a použité komponenty budú mať špeciálne počítače (pracovné stanice,serverové riešenia). Môžete si vybrať medzi značkovým počítačom, ktorý je sériovo vyrábaný na výrobných linkách, alebo „skladačkou na mieru“. Značkové počítače uprednostňujú skôr väčšie firmy (banky, poisťovne a pod.). Skladačky – počítače vyskladané na mieru podľa požiadaviek- dostávajú prednosť v menších firmách a pre domáce použitie a poskytujú bezproblémovú možnosť neskoršieho rozšírenia a aktualizácie komponentov.

Pri notebookoch je potrebné takisto zvažovať, na aký účel a kto ho bude používať. Iný notebook potrebujú študenti, iný manažéri, ktorí sú často na cestách a je pre nich dôležité, aby mali ľahký notebook s dlhou výdržou batérie a s dostatočným výkonom a iný notebook potrebujú tí, ktorí na ňom chcú hrať náročné hry. Môžete si vybrať netbook (malý notebook), ultrabook (tenký, ľahký a s dobrou výdržou batérie), klasický notebook ako ho poznáte, veľký notebook (plnohodnotná náhrada stolného počítača), alebo tablet PC (tablet a notebook v jednom).

Od účelu použitia sa odvíja hardvérové vybavenie daného zariadenia – pevný disk (kapacita a rýchlosť), procesory (Intel Celeron, Intel Pentium, Intel Core.alebo AMD), operačná pamäť, grafika a zvuk, ale aj veľkosť monitora počítača, resp. displeja notebooku a jeho rozlíšenie, pripojenie, konektory a porty, webkamera, klávesnica, čítačka pamäťových kariet, DVD napaľovačka a ďalšie komponenty a aj jeho softvérové vybavenie – operačný systém (Microsoft Windows, alebo Mac OS, alebo Linux) a nainštalované programy.

Dôležitú úlohu zohráva aj dizajn (zariadenie sa musí páčiť), funkčná vyváženosť a záručný a pozáručný servis. A s tým všetkým musí ladiť výhodná cena.

A vyššie uvedené platí aj pre výber tabletu – je dôležitý účel použitia, čo znamená napríklad zvážiť, čo od neho očakávate, akú veľkosť preferujete, akej platforme dávate prednosť (Windows, Android, alebo iOS ) a koľko chcete za tablet zaplatiť.

Pri výbere nového počítača, notebooku, alebo tabletu stretávame dve skupiny ľudí – menej početnú skupinu tých, ktorí výpočtovej technike (hardvéru aj softvéru) rozumejú a pre nich je táto činnosť zaujímavá a možno aj zábavna. A potom je tu druhá, oveľa početnejšia skupina, ktorá počítače, notebooky, alebo tablety bežne používa, ale v ich technických parametroch a programovom vybavení sa nevie dobre orientovať. A pre túto skupinu je výber nového počítača, notebooku, alebo tabletu často frustrujúci. Je to pochopiteľné, lebo na trhu sú tisíce možností, ktoré sa od seba líšia úrovňou hardvérového (technického), aj softvérového (programového) vybavenia a vy si musíte vybrať iba jednu z nich.

Ako si môžete dobre vybrať počítač, notebook, alebo tablet?

  • zložito – strávite hodiny na internete, budete porovnávať parametre, čítať návody, ako si správne vybrať … a zo skúsenosti vieme povedať, že väčšinou to aj tak nebude to „pravé orechové“, lebo vedomosti a dlhoročné skúsenosti profesionálov rýchloškola internetu nedokáže nahradiť
  • alebo jednoducho – napíšte nám prostredníctvom formulára, alebo mailom, že potrebujete počítač, notebook, alebo tablet a na aký účel ho chcete používať a naši profesionáli vám bezplatne poradia

Spojíme sa s vami a upresníme účel použitia a vami očakávanú cenu. A potom vám navrhneme vhodné riešenie, aby ste zbytočne neplatili za hardvér a softvér, ktorý nevyužijete a aby ste nemali problémy s prípadným servisom.

S nami ušetríte dvakrát:

  • nebudete platiť za výbavu zariadenia, ktorú nepotrebujete, lebo vám zdarma dobre poradíme
  • a nebudete platiť za inštaláciu a konfiguráciu softvéru, lebo zariadenie dostanete so službu ZAPNI A PRACUJ

Služba ZAPNI A PRACUJ je pre vás zdarma a garantuje vám, že od nás nedostanete „krabicu“, ktorú treba doinštalovať a nakonfigurovať a vy budete stáť pred otázkou, kto vám to urobí a koľko vás to bude stáť, ale dostanete od nás 100% pripravený notebook, alebo počítač, ktorý zapnete a môžete v ňom ihneď písať, tvoriť tabuľky a prezentácie, prehliadať internet, pozerať video a počúvať hudbu, telefonovať a napaľovať DVD.